Поради для учнів

STOP БУЛІНГ







 Кібербулінг   https://www.unicef.org/ukraine/cyberbulling

ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕЧНИЙ?

Пройди вебквест

https://vseosvita.ua/webquest/den-bezpechnoho-internetu-4255.html

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyberbullying?fbclid=IwAR0Kn_6PVaodQxfImBi4kB-rJoMeRoDVadMSekWaSQcGEuYbva0PzPxZVug



Як діяти у випадках насилля



1.Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
2.У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
3.Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо, коли він –  з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
4.Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
5.Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.
6.Не вірте у погрози з боку кривдників. Звертайтесь за допомогою.
7.Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
8.Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова, – це насильство.
9.Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».
10.Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність, – є зло, все, що звеличує гідність людини, – добро.

Люди з дуже високим IQ не мають багато друзів.



Давним-давно, коли наші далекі предки займалися полюванням, дружба була важливою для виживання племені, оскільки так було легше вполювати мамонта. Люди все ще дружать, але не заради своїх переваг.

Проте нещодавнє дослідження показало, що людям з високим рівнем інтелекту не потрібно багато друзів. Це трапляється тому, що їхній мозок зайнятий вирішенням дійсно серйозних проблем, і вони сприймають спілкування як марну трату часу. Але це не привід відмовлятися від друзів. Дослідження довело, що дружба позитивно впливає не тільки на психологічний стан, але і на стан здоров'я. Тому іноді краще відмовитися від книг і поспілкуватися з цікавими людьми.


Челенджі

https://moncenter.eduhub.in.ua/#challenges

Національна дитяча гаряча лінія

До уваги всіх! 
Кожен, хто потребує допомоги, має можливість звертатися у скрутній ситуації до консультантів Національної дитячої гарячої лінії в будні дні з 12.00 до 20.00 за коротким номером 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) та 

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Немає коментарів:

Дописати коментар